دانلود مقاله فارسی رایگان

کاهش حجم تصویر ها در وردپرس با افزونه Optimus

۲۵ خرداد ۱۳۹۶


کاهش حجم تصویر ها در وردپرس با افزونه OptimusReviewed by M J on Jun 15Rating: 3.5کاهش حجم تصویر ها در وردپرس با افزونه Optimusکاهش حجم تصویر ها در وردپرس مقوله‌ای هست که باید توجه ویژه‌ای به ان داشته باشید، دلیل که بهینه سازی تصویر ها و کم کـــردن حجم آنها در هر سایتی رابطه مستقیم با سئو سایت دارد. در این مقاله از آی آر پی دی اف قصد دارم به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با هستفاده از آن قادر خواهید بود تا اقدام به کاهش حجم تصویر ها در وردپرس کـــرده و سایت خود را از نظر رسانه‌های تصویری برای موتورهای جستجو بهینه کنید. علاوه بر آن این بهینه سازی برای مخاطبان نیز معقول خواهد بود، دلیل که حجم صفحات نیز کاهش می‌یابد.

کاهش حجم تصویر ها در وردپرس مقوله‌ای هست که باید توجه ویژه‌ای به ان داشته باشید، دلیل که بهینه سازی تصویر ها و کم کـــردن حجم آنها در هر سایتی رابطه مستقیم با سئو سایت دارد. در این مقاله از آی آر پی دی اف قصد دارم به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با هستفاده از آن قادر خواهید بود تا اقدام به کاهش حجم تصویر ها در وردپرس کـــرده و سایت خود را از نظر رسانه‌های تصویری برای موتورهای جستجو بهینه کنید. علاوه بر آن این بهینه سازی برای مخاطبان نیز معقول خواهد بود، دلیل که حجم صفحات نیز کاهش می‌یابد.

 

 

 

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Optimus در مخخانوم وردپرس به ثبت رسیده هست و تاکنون توانسته هست تا زیاد از ۳۰.۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴.۲ را ازآن خود نماید که با هستفاده از آن می‌توانید تصویر ها سایت خود را بهینه‌سازی کنید.

 

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Optimus در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد انجام گرفت، روی آن کلیک کنید تا به صفحه افزونه هدایت شوید.

 

 

حال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید تنظیمات افزونه را مطابق با توضیحات ارائه انجام گرفته در زیر سفارشی سازی کنید.

  • Original images: با فعال کـــردن تیک این گزینه تصویر ها اصلی که در وردپرس آپلود انجام گرفته‌اند بهینه‌سازی نانجام گرفته و صرفا تصویر ها برش خورده بهینه خواهند انجام گرفت.
  • Image metadata: با فعال کـــردن این گزینه متادیتا تصویر ها که مربوط به داده‌های تصویر می‌باانجام گرفت از روی آن حذف انجام گرفته و هشدارات مربوط به آن قابل نمایش نیست.
  • WebP files: یکی از قابلیت‌های ویژه این افزونه امکان تبدیل تصویر ها به فرمت WEBP می‌باانجام گرفت که اخیرا توسط گوگل معرفی انجام گرفته هست و با روند روبه رانجام گرفتی که به خود گرفته هست مطمئنا در فردا جای خود را به فرمت JPEG خواهد داد.
  • Optimize during upload: اگر قصد دارید تا کلیه تصویر ها جدیدی که با نصب این افزونه در سایت وردپرسی خود آپلود می‌کنید بهینه سازی شوند این گزینه را فعال کنید تا در هنگام آپلود تصویر نسخه بهینه سازی انجام گرفته آن در رسانه وردپرس قرار گیرد.

 

نکته: یکی از کهستی‌های این افزونه این هست که صرفا تصویر های که حجم آنها کاهش از ۱۰۰ کیلوبایت می‌باشند بهینه‌سازی خواهند انجام گرفت و برای تصویر ها با حجم افزایش لازم هست تا نسخه تجاری آن را خریداری کنید.

 

بهینه‌سازی تصویر ها در وردپرس

در مقابل محدودیت حجم تصویر ها قابلیت دیگری که این افزونه در اختیار شما قرار می‌دهد و هیچ افزونه‌ای تا به امروز به صورت رایگان آن را ارائه نداده هست این هست که می‌توانید تصویر ها موجود در سایت را که از قبل نیز وجود دارند را به وسیله افزونه Optimus بهینه سازی کنید.

برای این منظور مشابه تصویر بر روی گزینه Optimus Bulk Optimizer که با کادر قرمزرنگ مشخص انجام گرفته هست کلیک کنید تا به صفحه زیر هدایت شوید.

 

 

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید تعداد کلیه تصویر ها موجود در رسانه وردپرس برای شما نمایش داده خواهد انجام گرفت که با کلیک بر روی دکمه optimize all images قادر خواهید بود تا آنها را بهینه کنید.

بسته به تعداد تصویر ها موجود در سایت شما این کار ممکن هست مدت زمان زیادی طول بکانجام گرفت که در ادامه مانند تصویر زیر پایانی تصویر ها موجود در رسانه وردپرس در این پروسه بهینه سازی خواهند انجام گرفت.

 

 

از آنجایی که این افزونه برای بهینه سازی تصویر ها نیازمند cURL-Library می‌باانجام گرفت در نسخه لوکال امکان تست آن برای یک تصویر نمونه وجود ندارد اما در حالت آنلاین می‌توانید به بهترین شکل ممکن تصویر ها موجود در وردپرس را بهینه کنید.

موفق باشید

به کانال تلگرام آی آر پی دی اف بپیوندید !

دانلود نسخه : ۱٫۴٫۸

جایه ویژه تبلیغ متنی

مطلب مفیدی بود ؟

تمام حقوق قالب و محتوای سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری غیر قانونی و بدون اجازه از سایت پیگرد قانونی دارد
طراحی و بهینه سازی : بک لینک | علی بی زد