دانلود مقاله فارسی رایگان

قدس، خط قرمز مسلمانان است/ محاکمه ضراب یک نمایش کمدی است

۱۶ آذر ۱۳۹۶


رئیس جمهوری ترکیه به همتای آمریکایی خود هشدار داد که قدس خط قرمز مسلمانان است و پذیرش آن به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نیز احتمال دارد قطع روابط با این رژیم را در پی داشته باشد.

به نقل از بخش عربی خبرگزاری آناتولی ترکیه (AA)، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری این کشور ظهر امروز (سه شنبه) طی سخنانی در برابر نمایندگان فراکسیون حزب حاکم «عدالت و توسعه» (AKP) در پارلمان، به همتای آمریکایی خود «دونالد ترامپ» نسبت به پیامدهای به رسمت شناختن بیت المقدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی هشدار داده و تاکید کرد که این شهر خط قرمز مسلمانان به شمار می آید.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهوری ترکیه ضمن تاکید بر این که اقدام دولت آمریکا در پذیرش بیت المقدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی ممکن است به قطع روابط دیپلماتیک کشورش با این رژیم منجر شود، اظهار داشت: به آقای ترامپ می گویم قدس برای مسلمانان یک خط قرمز است؛ در صورت انجام چنین اقدامی، در استانبول نشست سازمان همکاری اسلامی برگزار خواهیم کرد و جهان اسلام را از طریق رویدادهای مهم حرکت خواهیم داد.

اردوغان ضمن تاکید بر این که دیر یا زود شبه نظامیان وابسته به حزب کارگران کردستان (PKK) در سوریه را به صورت کامل نابود خواهند کرد، در رابطه با اعترافات «طلال سلو»، سخنگوی پیشین گروه مسلح موسوم به «نیروهای سوریه دمکراتیک» نیز خاطر نشان ساخت که این مسئله به طور واضحی نشان می دهد که آمریکا در حمایت از حزب اتحادیه دمکراتیک (PYD) متعلق به کردهای سوریه فعالیت کرده است.

رئیس جمهوری ترکیه در رابطه با محاکمه «رضا ضراب»، سرمایه دار ایرانی تبار در آمریکا نیز جلسات دادگاه وی را یک «نمایش کمدی با هدف خدشه دار کردن چهر ترکیه» برشمرده و تاکید کرد که شرکت های آمریکایی در زمینه نقض تحریم های این کشور علیه ایران پیشتاز بودند.