دانلود مقاله فارسی رایگان

افزونه فیدخوان وردپرس WP RSS Aggregator

۴ تیر ۱۳۹۶


اگر بدنبال روشی برای انتقال و نشر خوراک های RSS از دیگر سایتها بر روی سایت وردپرسی تان هستید، افزونه وردپرس WP RSS Aggregator همان افزونه ای هست که بدنبالش هستید. هسته این افزونه اجازه میدهد تا خوراک های RSS را به سایت خود اضافه کـــرده و سپس لیستی از پیوندها برای آنها ایجاد کنید. این کار شیوه معقولی هست برای تولید خلاصه رویدادها که از نوشته های ویژه لیست منابع انتخاب انجام گرفته بصورت هفته ای و خودکار می باانجام گرفت.

 

 

اگرچه، با هستفاده از برخی ابزارک ها برای این افزونه، میتوانید میزان افزایشی ازکل نوشته را از خوراک ها هستخراج کـــرده و در سایت وردپرسی تان نمایش بدهید، مانند محتوا، تصویر ها و ویدئوها. ابزارکی که با نصب این افزونه در اختیار شما قرار میگیرد امکانات معقولی را در اختیارتان قرار میدهد.

 

این ابزارک امکانی را فراهم میکند تا بسادگی با وارد کـــردن آدرس خوراک RSS از سایت منبع، محتوا و نوشته را بر روی سایت خود مجددا منتشر کنید. با هستفاده از این ابزارک ها تعدادی گزینه جهت تشخیص اینکه کدام نوشته ها بر روی سایت قرار داده انجام گرفته اند و همچنین نحوه سازماندهی، نمایش و مدیریت آنها زمانیکه بر روی سایت وارد انجام گرفتند را فراهم میکند.

 

 

قابلیت های افزونه فیدخوان وردپرس WP RSS Aggregator

این افزونه توسط jean Galea نوشته انجام گرفته هست که سایت منبع وردپرسی WP Mayor را مدیریت میکند. این افزونه رایگان بوده و از طریق قسمت افزونه ها در پیشخوان وردپرس قابل دسترسی هست، در حالیکه ابزارک های اختیاری بایستی خریداری شوند. پس از نصب این افزونه میتوانید یک یا تعدادین خوراک RSS از سایتهای دیگر تعریف کـــرده و سپس نوشته هایی از آن خوراک ها را بر روی وبلاگ و یا وب سایت وردپرسی تان نمایش دهید. توسط نسخه رایگان این افزونه بسادگی میتوان لیستی از نوشته ها که توسط این خوراک ها تهیه انجام گرفته بروی یک صفحه یا نوشته منتشر کـــرد. همچنین قادرهستید تا عناوین نوشته را که اشاره به محل اصلی آن بر روی سایت منبع دارد لیست کنید.

 

همانطور که میتوان تعدادین خوراک RSS به سایت اضافه کـــرد، این امکان نیز وجود دارد تا نوشته ها را با یکدیگر ترکیب کـــرد و لیستی از نوشته های اخیر یک منبع خاص تولید کـــرد. این موضوع سبب میشود تا انتشار نوشته ها بصورت خلاصه از منابع سایت های دیگر بسادگی انجام شود همچنین روشی سریع برای اضافه کـــردن قابلیتی خاص به سایت وردپرسی می باانجام گرفت؛ اگرچه نمی توانید تعیین کنید که صرفا فقط آخرین نوشته یکی از منابع را نمایش دهد. زمانیکه بصورت دقیق لیستی از خوراک ها را به برگه ها یا نوشته ها اضافه کـــردید، افزونه یک دکمه به بخش ویرهستاری نوشته های وردپرس اضافه میکند، که میتوان بسادگی کد کوتاه (شورتکد shortcode)ای که محتوای خوراک ها را نمایش خواهد داد تولید کـــرد.

 

امکان انتخاب خوراک نوشته ها زمانیکه کد کوتاه درج انجام گرفت میسر میباانجام گرفت.همچنین می توانید آنرا به فایلهای پوسته اضافه کنید تا در تمپلیت های وردپرس قرار بگیرد. هنگامیکه برگه یا نوشته ای در وردپرس نمایش داده میشود، خوانندگان سایت آخرین نوشته ها از خوراک های اضافه انجام گرفته را خواهند دید. هر زمان که صفحه بارگذاری میشود لیست نیز در همان لحظه یا طبق زمانبندی ای که قبلا انجام گرفته هست بروزرسانی انجام گرفته تا از جدید بودن نوشته ها اطمینان حاصل شود.

 

روش دیگر هستفاده از این افزونه جهت نمایش لیستی از آخرین نوشته ها بر روی سایت هست. اخیرا این شیوه توسط کریستی هاینز در وبلاگ خود پوشش داده انجام گرفته که شیوه ای عالی برای اضافه کـــردن لیست پویا از مجموعه نوشته ها هست.با هستفاده از خوراک مطالب نوشته انجام گرفته توسط خودتان بر روی سایت میتوانید از افزونه WP RSS Aggregator در وردپرس برای توقف عناوین آخرین مقالاتی که بر روی طیف وسیعی از منابع منتشر انجام گرفته اند هستفاده کنید.

 

 

تنظیمات افزونه WP RSS Aggregator در پنل مدیریت وردپرس

تنظیمات هسته افزونه فقط در حدود یک صفحه هست اما گزینه های زیاد نیکوی را برای پیکربندی نحوه ارائه ی گزینه های لیست خوراک بشما میدهد. این تنظیمات اجازه میدهد تا افزونه را به شیوه های زیر پیکربندی کنیم:

 • محدود کـــردن تعداد خوراک ها به نسبت زمان
 • تنظیم فاصله پردازش
 • نمایش منبع خوراک
 • ویرایش متن پیشین منبع
 • تنظیم تیتر گزینه ها بعنوان نمایش بصورت پیوند
 • نمایش زمان انتشار
 • تنظیم تعداد کل خوراک های قابل نمایش

 

تنظیمات صفحه بنیکوی طراحی انجام گرفته و باعث میشود تا از رابط کاربری اصلی وردپرس هستفاده کنیم. تا امکان یکپارچه انجام گرفتن آن با پایانی محیط های مدیریتی وردپرس را فراهم کند.

 

 

ابزارهای جانبی افزونه WP RSS Aggregator

پارامترها یا ابزارک های زیادی برای هسته افزونه WP RSS Aggregator در وردپرس وجود دارد. این مسئله باعث افزایش ویژگیها و توابع این افزونه برای وردپرس میشود تا آنراقدرتمندتر کند. ابزارک ها بطور مجزا یا بعنوان مجموعه ای از اقدامات شده در دسترس میباانجام گرفت.

 

ابزارک Feed to Post

اگر میخواهید نوشته ها را دقیقا از سایتهای دیگر و نه بصورت پیوندی به آن مقالات بروی سایت خود منتشر کنید، پس هستفاده از ابزارک Feed to Post در افزونه WP RSS Aggregator وردپرس گزینه معقولی هست. در زمان نوشتن این امکان در ویرایش نسخه ۲٫۵ افزونه منتشر انجام گرفته هست، که تعدادی بخش ها بروز رسانی و قابلیت های جدید نیز به آن اضافه انجام گرفته هست.

 

با نصب این ابزارک بر روی سایت، آیتمهای خوراک بداخل سایت وارد میشوند بطوریکه هر خوراک در یک نوشته جدید تولید و هستفاده میشود. این گزینه برای وبلاگ نویسی خودکار عالی هست و میتوانید بسادگی یک خوراک RSS را از سایتی دریافت کـــرده و وردپرس بصورت خودکار آن محتوا را بر روی وبلاگ منتشر کند.

 

 

ابزارک Feed to Post از انواع نوشته های سفارشی پشتیبانی میکند و نیز میتوان نوع نوشته محتوای وارد انجام گرفته را هنگام انتشار انتخاب کـــرد.همچنین گزینه های افزایشی برای نحوه مدیریت و ارائه آنها بشما میدهد.در طول مراحل نصب همچنین میتوانید یک حساب کاربری برای انتشار در زیر نوشته وارد کنید و اینکه آیا محتوای وارد انجام گرفته که بصورت خودکار منتشر انجام گرفته هست، بایستی بصورت پیش نویس یا در انتظار بررسی تنظیم شود. این موضوع سبب میشود تا بتوانید سایت را بصورت خودکار توسعه بدهید و مطلبی به آن اضافه کنید و یا بتوانید نوشته های وارد انجام گرفته را قبل از انتشارشان باخانومگری کنید.

 

براساس بروز رسانی های اخیر این ابزارک قادر هست تا کل محتوا را بداخل سایت وارد کند، حتی اگر نویسنده آنرا فقط جهت نمایش بعنوان قطعه ی منتخب تنظیم کـــرده باانجام گرفت. این ابزارک وردپرسی همچنین میتواند ویدوئوها را از سایتهایی مانند YouTube و Vimeo بهمراه محتوای هستاندارد نوشته وارد کند. که به صورت حتم در حال حاضر به دلیل فیلتر بودن این دو وب سایت، برای مخاطبان ایرانی تعدادان گزینه ی مفید و سودمندی به حساب نمی آید. اما این ایده ی زیاد نیکوی هست که یکی از توسعه دهندگان وردپرسی فارسی، این امکان را با سیستم های وطنی مشابه هماهنگ کند.

 

در حقیقت ویژگیها و تنظیمات زیادی برای ابزارک Feed to Post وجود دارد که کنترلهای زیادی برای نحوه ورود نوشته ها در داخل سایت فراهم میکند. در این مکان به برخی از این ویژگیهای برجسته اشاره میشود:

 • وارد کـــردن تصویر ها از منبع مطلب و تنظیم یک تصویر ویژه
 • جایگذاری و ورود ویدوئو از منبع، شامل آنهایی که از YouTube و Vimeo میباانجام گرفت
 • تنظیم وضعیت نوشته بعنوان پیش نویس، در حال بررسی و غیره
 • ارجاع دلخواه به منبع محتوا در سایت وردپرسی خودتان
 • ورود تکمیل محتوا ( نه فقط بخش منتخب )
 • ایجاد قوانین برای هستخراج بخشی از محتوای نوشته
 • و موارد دیگر …

 

کارکـــردن با تنظیمات هر خوراک خوان که محتوایی را به سایت وارد میکند آسان هست، این مسئله به لطف برچسب گذاری واضح فیلدها و هستفاده از رابط کاربری اصلی وردپرس برای ظاهر صفحه تنظیمات هست. در نسخه ۲٫۵ ابزارک که اخیرا منتشر انجام گرفت تعدادین ویژگی جدید به آن اضافه انجام گرفته هست. یکی از قبلیتهای حیاتی توانایی ایجاد قوانین هستخراج مطلب هست. این سبب میشود تا عنصر HTML ای را تعریف کنید که مطالب قالب بندی نانجام گرفته را به همان صورتی که میخواهید منتشر کند.

 

این مسئله میتواند چیزی شبیه رویدادنامه های ویژه در فرمها باانجام گرفت، یا دکمه های اشتراک گذاری مطالب بر روی سایتهای اجتماعی که شاید تمایل به منتشر کـــردن آنها بر روی سایت تان نداشته باشید.به محض فعال انجام گرفتن، این ابزارک باعث میشود تا ابزارکهای گزیده مطالب و حالت بند انگشتی و دسته بندی مطالب بصورت خودکارغیر فعال شوند و بعنوان یک ویژگی در داخل خود آن ارائه میشوند. ابزارک Feed to Post به قسمت ۶۷ دلار برای هستفاده در یک سایت قابل دسترس هست یا میتوان آنرا بعنوان بخشی از سرویسهای پیشرفته خوراک خوان خریداری کـــرد.

این نوشته افزونه فیدخوان وردپرس WP RSS Aggregator برای نخستین بار در آی آر پی دی اف منتشر انجام گرفته هست.